Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Вирощування цвітної капусти

26 | 04 2017

Цвітна капуста - це дуже корисний, дієтичний овоч, виростити який зможе навіть початківець городник. Беручи до уваги поради досвідчених городників, і знаючи агротехніку вирощування цієї культури, можна забезпечити себе і своїх близьких врожаєм цвітної капусти протягом усього сезону. Цвітна капуста має прекрасний зовнішній вигляд і багато хто висаджують її на своїй ділянці як елемент декору і прикраси.

 Особливості агротехніки цвітної капусти


Освітлення Для того щоб кольорова капуста добре плодоносила їй необхідний довгий світловий день. При вирощуванні капусти в домашніх умовах, ввечері їй потрібно додаткове освітлення. При короткому світловому дні рослина дуже довго формує головку. При надлишку сонячного світла суцвіття почнуть розсипатися і жовтіти, щоб цього не сталося рослині потрібно притінити, найкраще це робити за допомогою затінюючої сітки. Також можна притенить кольорову капусту і її власними листами, для цього потрібно обірвати два внутрішніх листа, і накрити ними зростаючий качан.


Температура Оптимальною температурою для прекрасного зростання і плодоношення цвітної капусти є +15 +18. При високій температурі капуста уповільнює своє зростання і головки будуть не щільними і дрібними. Пізні сорти цвітної капусти добре переносять заморозки (до - 5 градусів), а ось тільки що висаджену розсаду у відкритий грунт слід добре захистити від весняних заморозків.

 • Полив. Така культура як кольорова капуста дуже любить вологий грунт і практично взагалі не переносить посухи. Якщо температура повітря більше +20 градусів, то грунт під кущем завжди повинен бути вологим, але в той же час не слід занадто сильно поливати, так як надмірний полив капусти може привести до захворювань.
  Грунт Найкраще для цвітної капусти підходять супіщані і суглинні грунти. Важкий грунт їй не підходить, тому що коренева система рослини дуже близько розташована до поверхні, а також не підходить грунт з підвищеною кислотністю. Навесні на ділянку, де будете вирощувати кольорову капусту, слід внести компост або перепрілий гній, суперфосфат, аміачну селітру, калійну сіль. Особливо цвітній капусті підходить бор і молібден. Якщо листя капусти починають деформуватися, а головка не утворюється - це значить що необхідно внести молібден. Якщо на капусті починає загнивати листя і головки - це значить, що її необхідно обробити бором.


Для того щоб отримати прекрасний ранній врожай цвітної капусти, вирощувати її слід розсадою. Посадку насіння капусти починають з кінця лютого, перед посадкою насіння рекомендується прогріти. Для прогрівання насіння можна використовувати звичайний термос, температура для прогрівання насіння +50 +55 градусів, для повного прогрівання досить 2 годин. Грунт для посадки насіння можна приготувати самостійно (змішати торф, пісок, садову землю) або купити готовий живильний грунт в магазині
Для того щоб убезпечити надалі рослину від захворювання чорною ніжкою, підготовлений грунт необхідно простерилізувати протягом 5 хвилин, це можна зробити в духовці, температура повинна бути не вище 60 градусів. Стерилізація ґрунту допоможе позбутися від грибів, комах та інших хвороботворних організмів, але уважно стежте за температурою, якщо вона буде вище +60 градусів, то Ви отримаєте мертвий грунт, так як при високої температури всі корисні й необхідні розсаді мікроорганізми загинуть.
Висадку розсади кольорової капусти в грунт починають в період, коли вже мине загроза заморозків. Висаджують розсаду в підготовлені лунки, дно яких посипають деревною золою, заглиблюють рослину до першого справжнього листочка.

  Підживлення рослини слід, проводять три рази.  Першу підгодівлю проводять на десятий день після висадки розсади в грунт. Для цього готують розчин коров'яку з додаванням молібдену, бору, марганцю і магнію. Другу і третю підгодівлю проводять з періодичністю в 14 днів.
Цвітну капусту рекомендують підгортати регулярно. Коренева система рослини знаходиться не глибоко, тому рихлити її слід дуже акуратно, щоб не пошкодити коріння. Регулярне підгортання цвітної капусти допоможе Вам вирівняти рослину, яке дуже часто зростає нахиляючись на одну сторону, а також збільшить зростання придаткових коренів.
При своєчасних підгодівлі і правильному вирощуванні кольорова капуста практично не хворіє, але якщо все ж з'явилися перші ознаки хвороби необхідно обробити рослину розчином Фотоспоріна.

Що стосується шкідників (гусениць), то для боротьби з ними використовують препарат - Ентеробактерін. Також для боротьби з гусеницями допоможе настій з листя лопуха. Щоб приготувати такий настій, необхідно третину відра заповнити подрібненим листям лопуха, залити теплою водою і дати настоятися 24 години.


Сорти цвітної капусти Для того щоб збирати свіжий урожай цвітної капусти до самого початку заморозків необхідно висаджувати різні сорти з проміжком в 2 тижні.

 Ранні сорти цвітної капусти: Смарагдовий кубок, Мовір 74, Сніжинка, Амфора. Термін дозрівання ранніх сортів капусти становить 80 - 124 днів.

Пізні сорти цвітної капусти можуть плодоносити до снігу, і добре переносять перші осінні заморозки. Це такі сорти як: Консист, Адлерская зимова і Роменська.  

 Ось ми і розповіли Вам всі основні поради по вирощуванні цвітної капусти. Головне це вчасно проводити поливи, підгодівлі, вчасно притіняти рослину і тоді Ви отримаєте хороший врожай цього прекрасного овоча

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: