Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Вирощування садової ожини

08 | 02 2017

Згадуючи про ожину, ми найчастіше уявляємо собі колючий, дикий кущ  невеликого розміру з ягодами, що росте десь в лісі. Але на сьогоднішній день це зовсім не так, і завдяки селекціонерам ожину тепер можна вирощувати у своєму саду і насолоджуватися цією корисною і смачною ягодою кожен дачний сезон. Про те як правильно вирощувати ожину ми і поговоримо в даній статті.

Вибираємо місце під ожину Перед посадкою ожини спочатку потрібно підібрати підходяще і правильне місце. Для даної ягоди найкраще підходить добре освітлений, рівну ділянку. Кущі ожини можуть давати плоди і в тіні, але ягоди які виросли в тіні, будуть гараздо меншого розміру і кислі. Для того щоб ягоди дозрівали рівномірно - поставте опори і підв'яжіть кущ. Цим Ви також значно полегшите собі процес збору врожаю.При виборі посадкового місця для ожини так само необхідно враховувати її низьку морозостійкість. Намагайтеся вибирати місце, захищене від сильного вітру і протягу.Полив ожиниОжина любить вологу і добре дренированную грунт. Якщо протягом тижня пройшов дощ і температура повітря не більше 25 градусів, то поливати її більше не варто. Якщо ж температура повітря досягає +40 градусів, тоді кущ варто поливати три рази в тиждень увечері і вранці.


Обрізка і формування куща ожини

Для того щоб ожина добре росла і розвивалася її необхідно обов'язково проріджувати.  Першу обрізку кущів проводять через 2 роки після посадки. Наступні обрізки проводять 2 рази на рік навесні і восени. Навесні обрізають найдовші зеленню пагони, а восени старі, підсохлі пагони.  

Зимівля ожини

Ожина не дуже добре переносить морози. Тому на зиму її необхідно вкривати, щоб захистити від сильного вітру і морозу. Укрити ожину можна листям поверх, яких ще необхідно покласти плівку. Зараз найчастіше чагарники на зиму вкривають агроволокном, це дуже зручно і надійно.Також існують різні сорти ожини, і кожен сорт переносить зиму по-своєму. наприклад:Куманіка (ожина пряморослих) - даний вид ожини дуже погано переносить морози і без укриття на зиму рослина може загинути.Росяніка (Ожина стелиться) - цей вид ожини самий морозостійкий, витримує температуру до -20 градусів.


Полустелящая ожина теж не переносить сильні заморозки, а значить обов'язково, потребує укриття на зимовий період. добриво ожини Щоб ожина росла, розвивалася і приносила добрі плоди її потрібно підгодовувати. Виробляти підгодівлю ожини необхідно 4 рази на рік


1. Ранньою весною, як тільки зійшов сніг, ожину удобрюють азотом

2. У період цвітіння ожину удобрюють суперфосфатом і калійними добривами

3. Мікроелементами і мінеральними добривами її підгодовують в період плодоношення

4. Останню підгодівлю проводять восени Як ми бачимо вирощувати ожину досить просто, і вона не вимагає особливого догляду. Але зате її ягоди дуже смачні, а найголовніше дуже корисні.

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: