Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Вирощування моркви на дачі

30 | 01 2016

Морква належить до так званих жовто-зеленим овочам, які є основним джерелом каротину, так необхідного для організму людини. Це дворічна рослина, ранніх, середніх і пізніх сортів. Для ранньовесняного сівби підходять ранньостиглі гібриди з тривалістю терміну вегетації не більше двох з половиною місяців.

Саме ранні гібриди, має сенс вирощувати за технологіями, що передбачають застосування поліпропіленових нетканих матеріалів для утеплення грунту. Це дає можливість отримати якісний раній врожай.

Сприятливий тепловий режим під агроволокном дозволяє висівати культуру в більш ранні терміни, а унікальний мікроклімат сприятливо впливає на процес вегетації потенційно раннього гібриду протягом всього терміну зростання, забезпечуючи вихід продукції на 10-12 днів раніше, ніж з відкритого грунту.

З огляду на мінімальну трудомісткість, утеплення грунту волокном і зниження собівартості продукції за рахунок зменшення трудо- та енерговитрат, а так само за рахунок підвищення врожайності до 25-30% - рентабельність впровадження цієї технології очевидна.

Вирощування ранньої моркви під агроволокном

Насіння висівають з урахуванням погодних умов, в основному з другої половини березня. Закладають їх на глибину 1,5-2 см. Мінімальна температура для проростання насіння + 4 +6 С. Цей тепловий режим і забезпечує спандбонд, яким відразу після посіву утеплюють засіяні площі. Агроволокно купити можна в основному 17-19-ої або 23-ій щільності не дуже великий ширини. Хоча корисної площі під широким волокном більше, в даному випадку при виборі щільності і параметрів полотен необхідно враховувати, що паростки дуже ніжні і надмірно щільне і широке волокно, в вітряну погоду буде просто «вибивати» зелень яка зійшла.

По периметру грядок полотна надійно зміцнюють землею або досить важкими предметами, в цьому випадку навіть найсильніші вітру укриттю не страшні, так як відсутність несучих конструкцій повністю виключає парусність.

 

Вона може знаходитися під агроволокном до настання сприятливих погодних умов для зростання в відкритому грунті. Під цим укривним матеріалом рослини не пріють, що не запарюються і не жовтіють завдяки постійній циркуляції повітря.

Важливо: перетримувати цю культуру під укриттям не варто, інакше морква надмірно «вижене» листову систему на шкоду кореневої, і врожай буде втрачено.

Попередники

Так само до зниження врожайності може привести неправильний підхід до вибору грунту і зневага сівозміною. Необхідно врахувати, що моркву не слід повертати на попереднє місце зростання частіше, ніж раз в 3-4 року, а кращими попередниками для неї є:

 • капуста,
 • томати,
 • цибуля,
 • бобові
 • зернові культури.

Грунти, які вважає за краще ця культура, повинні бути пухкі, добре аеровані, нейтральні по реакції ґрунтового розчину, в крайньому випадку, або слабокислі. Крім того, важливо забезпечити площі, відведені під посадку достатньою кількістю поживних речовин. Ця культура дуже вимоглива до внесення калійних добрив, які ефективно впливають на врожайність, підвищують вміст цукрів, а значить і смакові якості коренеплодів.

Для ранньої моркви в грунт вносять до 180 кг калійних добрив на гектар площі, а так само 90 кг фосфорних і 150 кг азотних добрив. Ця кількість розподіляється на передпосівну культивацію і 2-3-й підгодівлі, які виробляються до моменту змикання листової маси рослин.

 

Органічні добрива під моркву рекомендується вносити восени. Цим можна попередити розгалуження коренеплодів і ураження посівів морквяної мухою і іншими захворюваннями.

Посадка і догляд за морквою

Догляд полягає: по-перше, в регулярному і своєчасному міжрядний розпушуванні грунту, так як поганий газообмін і недолік кисню в грунті веде до уповільнення росту коренеплодів і їх деформації. Але для моркви, що виростає під агроволокном, норму міжрядного обробітку грунту можна скоротити, тому що волокно перешкоджає утворенню ґрунтової кірки.

По-друге: догляд полягає в поливі і підгодівлі рослин, які необхідно проводити так само регулярно, особливо в перші фази розвитку. Хоча морква вважається посухостійкою культурою, але, сучасні ранні сорти і гібриди, при нестачі вологи не дають високих стабільних врожаїв. Знижуються смакові якості і зовнішній вигляд продукції.

Так що зрошення, особливо в південних районах країни - досить важливий фактор успіху в справі виробництва моркви. Але зайва вологість ґрунту в період дозрівання може призвести до розтріскування коренеплодів, тому, за 10-15 днів до збирання врожаю полив припиняють.

Третьою, обов'язковою умовою для успішного зростання моркви є боротьба з бур'янами. Звичайно, цю проблему легко вирішити за допомогою гербіцидів, але тільки в тому випадку, якщо мова не йде про надранньої «пучкової» продукції. Для виробництва такої моркви цей спосіб боротьби з бур'яном не підходить, на увазі дуже коротких термінів вегетації ранніх гібридів.

Ще одна важлива задача овочівників - уберегти рослини від морквяної мухи, альтернаріозу і грибкових захворювань типу борошнистої роси. У цьому допоможуть своєчасні обробки посівів відповідними препаратами, і, звичайно, серйозний підбір якісного посівного матеріалу з урахуванням стійкості сортів і гібридів до захворювань, яким найбільш схильна до ця культура.

Якщо чітко визначити цілі і завдання, правильно підібрати сорти, своєчасно вживати заходів щодо захисту культури від захворювань і шкідників, виконувати всі вимоги, передбачені новітніми технологіями агротехніки виробництва ранньої сільськогосподарської продукції, можна не сумніватися - врожай буде високим.

 

Часто під час збору врожаю ми помічаємо, що коренеплоди потріскалася, а це впливає не тільки на зовнішній вигляд врожаю, а й істотно скорочує його термін зберігання.

Причини розтріскування

 • Нерівномірний, нерегулярний полив. На самому початку періоду вегетації, коли грунт ще досить волога, сіянці моркви швидко ростуть і тканини коренеплодів активно розвиваються. Якщо ж кількість вологи в грунті зменшується, то коренеплід не перестає рости, а тільки клітини через дефіцит вологи стають меншого розміру. У слідстві, після поливу або рясних опадів тканини моркви різко наповнюються водою і значно розширюються і стінки коренеплоду не витримавши навантаження починають лопатися.
 • Надмірне добриво грунту. Не дотримання норм при розведенні добрив, перевищення дозування добрив так само може призвести до розтріскування моркви. Наприклад, внесення свіжого гною на грядки неприйнятно, навіть якщо грядки почали готувати з осені.
 • Важкі, глинисті грунти також можуть стати причиною розтріскування плодів моркви. Морква любить легкі, піщані, пухкі грунту. У важкому грунті коренеплід від просто не витримує надмірного тиску грунту і надалі починає тріскатися.
 • Невчасно зібраний урожай. До розтріскування може статися і через перезрівання, особливо це відноситься до ранніх сортів.

 


Виходячи з усіх вище перерахованих причин, розтріскування моркви, слід зробити наступні висновки:

 

Полив ділянки повинен бути рівномірним і помірним. Намагайтеся не допускати пересушування грунту та надмірне його наповнення вологою. Найкраще зрошення проводити по борознам, не під корінь рослин.

 

Якщо у Вашому регіоні часто проходять рясні дощі, то для того щоб уникнути надмірного зволоження грунту висадіть між рядами моркви салат або кольорову капусту. Дані культури вберуть всю зайву вологу і допоможуть Вам запобігти розтріскування коренеплодів.

 

Не висаджуйте на глиняних, важких грунтах подовжені сорти, які глибоко йдуть в грунт. Найкраще зупинити свій вибір на сортах з коротким коренеплодом, наприклад: Шантане, Каротель, Оленка, Паризька і т. Д

 

Якщо все ж Ви вирішили вирощувати на дачі сорти з довгими коренеплодами на важких грунтах, то тоді слід висаджувати її на високих грядках, висотою від 20 см до 40 см.

 

Також завжди стежте за ступенем зрілості і вчасно збирайте урожай.

 

Дотримуючись всіх цих не хитра правила і рекомендації, Ви завжди будете збирати цілю, соковиту, смачну і дуже корисну моркву.

 

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: