Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Вирощування цибулі з насіння

23 | 07 2016

Цибуля це один з найкорисніших овочів, що ростуть на нашому городі. У складі цибулі містяться особливі речовини - фітоніціди, які знищують хвороботворні бактерії. Саме ці речовини надають цибулі своєрідний запах і гострий смак, наділяючи його при цьому цілющими властивостями.   Найпоширеніший сорт в нашій країні - це ріпчаста цибуля. Однак для того щоб отримати здорову і велику цибулину необхідно витратити багато часу і сил. Найоптимальнішою схемою для вирощування цибулі є: насіння - сівок - вибірок - ріпка. Дана схема дозволяє виростити міцні, великі цибулини практично в будь-яких умовах.


Вирощування цибулі з насіння можна проводити декількома способами.

  При першому способі насіння цибулі висівають в грунт відразу після її відтавання. При такому методі цибулини визрівають за один сезон.

 Під зимовий посів виробляють восени в підмерзлу грунт, але слід бути дуже обережним, тому що якщо висіяти його занадто рано, то цибулю проросте вже восени і, що загрожує його вимерзанням.

 При разсадном методі насіння пророщують з лютого в домашніх умовах, а в грунт висаджують в квітні.

Для кожного методу посіву спочатку потрібно підготувати грунт. Спочатку грунт перекопують і вносять мінеральні добрива. Торф або компост. Грядки для посадки цибулі найкраще розміщувати в сонячних місцях. Найкраще садити цибулю на грядках де раніше росли капуста, бобові, огірки, картопля і томати, так як дані культури добре постачають грунт азотом.


Ширину грядок слід робити більш 80 см, а висоту не більше 15 см. При перекопуванні в грунт вносять 3-4 кг компосту або 2-3 кг торфу на 1 квадратний метр площі. Разом з цим також же вносять нітроамафоску з суперфосфатом по 1 ст. ложці на 1 метр квадратний. Компост і добриво потрібно ретельно перемішати з грунтом і злегка утрамбувати. Підготовлену для посадки грядку поливають мідним купоросом в пропорції 1 ст. ложка на відро води і з витратою 2л на 1 метр квадратний. Після всього цього грядки накривають плівкою і до посіву витримують 2 - 3 дні.


У підготовлені борозни висівають насіння на відстані 1 см один від одного. Після висіву грунт злегка ущільнюють і обережно поливають. Щоб прискорити процес проростання насіння грядки можна накрити плівкою, це дасть можливість створити оптимальний мікроклімат і збереже вологість грунту.  Головним показником догляду за цибулею є своєчасний полив, прополка і боротьба з хворобами і шкідниками.  Полив проводять один раз в тиждень. Прополку грядок варто виробляти, тоді коли з'являються дрібні бур'яни, при прополюванні дорослих бур'янів можна пошкодити корінці цибулин.

При дуже повільному лістообразованіе можна проводити підживлення сечовиною. Для цього беруть 1 ложку сечовини на відро води і поливають цибулю 3 4 літри на 1 метр квадратний. Якщо цибуля пожовтів, і його пір'я почали в'янути, то це є, сигналом що він дозрів. Зазвичай збір врожаю припадає на період з 25 липня по 10 серпня. Якщо до цього часу листя не пожовкли, то цибулю збирають з грядки і розкладають на сонці на декілька тижнів. Після повного висихання листя прибирають, а самі цибулини ще просушують. Така просушка вбереже Ваш лук від борошнистої молі і гнилі.
Після просушування цибулю сортують. Дрібні цибулини застосовують для посадок під зиму. Великі цибулини зберігають в ящиках в темному місці при температурі не вище 18 градусів. Якщо температура буде вище, то це зробить до проростання цибулин.  Вирощують цибулю дотримуючись наших порад і Ви зможете виростити здоровий, корисний урожай себе на дачі.

 

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: