Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Вирощування кукурудзи на дачі

03 | 02 2016

Вирощування кукурудзи починаються з розсади. Вирощують її в касетах, які наповнюють сумішшю перегною і землі в пропорції 1: 1 або сумішшю компосту, піску і перегнилого торфу в співвідношенні 2: 1: 1 з додаванням невеликої кількості золи.

Зерна висівають по одному або кілька штук в клітинку, присипають шаром землі в 2-3 см і рясно поливають.

Якщо планується отримання сверхраннего врожаю, то посів варто проводити не пізніше початку березня.

Так само варто звернути увагу на розмір осередків в касетах, вони не повинні бути занадто дрібними, інакше коренева система кукурудзи буде дуже слабка.

Сходи кукурудзи з'являються через 6-7 днів, поливають їх помірно, а за 10 днів до висадки в грунт - підгодовують. Оптимальна температура для росту даної культури - 18-20 С.

Висадка розсади в грунт

Розсаду вирощують до появи 3-4 листків, дана фаза настає через місяць після посіву.

 

Важливо: Перетримувати розсаду в касетах більше 4-ох тижнів не варто - переросла розсада погано приживається на новому місці.

Оптимальний термін висадки розсади у відкритий грунт 5-10 травня. Утеплений ж грунт скорочує ці терміни на місяць і, як мінімум, удвічі піднімає ціну ранніх качанів.

Технологія вирощування під агроволокном

Спираючись на порівняльні дані експериментів по вирощуванню ранньої рассадной кукурудзи в різних умовах зростання, які проводилися цієї весни в Херсонській області, можна констатувати, що кукурудзяні качани, вирощені під агроволокном (термін першої вибірки - 27 травня) реалізувалися за ціною 10 грн за штуку і вище , а качани з відкритого грунту (термін першої вибірки - 26 червня) коштували вдвічі дешевше.

 

При сприятливих погодних умовах, з використанням нових технологій агротехніки, абсолютно реально отримувати стабільні врожаї сортовий цукрової кукурудзи в травні місяці. Звичайно, не кожна весна радує раннім теплом.

Якщо прогнозується холодна весна з частими поворотними заморозками варто підстрахуватися і вкрити розсаду волокном в комплексі з поліетиленовою плівкою плівкою, два шари укривного матеріалу дають ефект, так званого, «термоса» який захистить рослини від вимерзання.

 

Поливний режим для розсади, що виростає під укриттями з агроволокна дуже економічний, норми поливу значно знижуються, в порівнянні з нормами поливу рослин у відкритому грунті за рахунок того, що волокно утримує вологу в ґрунті, перешкоджаючи випаровуванню, а потреба в поливі визначається показником сумарного випаровування і погодних умов.

Як і чим проволити підгодівлю

Оптимальна реакція ґрунтового розчину для кукурудзи знаходиться в межах рН = 6-7. На кислих і солоних важких грунтах кукурудза росте дуже погано. Високі врожаї ця культура формує на грунтах, які багаті азотом, мають хороші фізичні властивості, пухких, збагачених вологою і повітрям. Добре себе почуває цукрова кукурудза на легких, заправлених гноєм грунтах. Але хоч як мене була багата грунт, без підгодівлі гідний урожай кукурудзи не вирости. Калійні і фосфорні добрива потрібно вносити восени з розрахунку Р90, К110.

Інша кількість добрив вносять в період сезону вегетації, залежно від типу грунту і ступеня її виснаження. Сучасні гібриди кукурудзи для створення 1 тонни зерна і відповідної кількості лістостебельной маси ісполбзуется 18-25 кг азоту, 8-12 кг фосфору, 16-24 кг калію.

 

Варто відзначити, що підгодівлі доцільно проводити в міру їх потреби відповідно до фази вегетаційного розвитку рослин. Головні елементи живлення на протязі розвитку культура поглинає не рівномірно:

 • Поглинання азоту тривати до періоду воскової стиглості.
 • Поглинання фосфору протікає рівномірно аж до дозрівання, але особливо гостро потреба в фосфорному харчуванні рослини відчувають в початковому етапі свого життя.
 • Калій найбільш інтенсивно кукурудза поглинає в першій стадії вегетації. У цей період розвитку культури відбувається закладка репродуктивних органів, і від наявності елементів живлення, а в особливості фосфору, залежить якість качанів на рослині і зерен на них.

Високоефективним є застосування комплексних добрив. Зокрема, таких як:

 • нітрофока,
 • нітроамофоска,
 • карбоаммофоска,
 • нірофос
 • нітроамофос.

Кукурудза дуже чуйна до внесення гною та інших органічних добрив.

При внесенні органіки рослини краще переносять несприятливі грунтово-кліматичні умови, спостерігається прискорення проходження різних фаз росту і розвитку. Більш конкретні рекомендації внесення добрив можна дати тільки за наявності точних даних за змістом вже наявних поживних речовин в грунті і конкретних даних про сортах і гібридах вирощуваних на цих грунтах.

Необхідно також враховувати потребу рослин в достатній кількості вологи в певні фази розвитку. Особливо до нестачі вологи в період перед викиданням мітелок, в період формування зерна, на початку цвітіння, а недолік вологи в період запилення неминуче призведе до слабкого розвитку зерен і недорозвиненості качана.

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: