Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Вирощування базиліка

20 | 12 2017

Базилік - це однорічна рослина, середньою висотою до 50 см. В надземный його частині міститься ефірна олія, що володіє приємним смаком і ароматом. Листя базиліка містять найбільшу кількість масла (до 1%). Базилік красива рослина, прекрасний лікар і прянстьі, про секрети його вирощування ми і поговоримо в даній статті.

Вирощування базиліка

Залежно від сорту базиліка, його листя можуть бути темно-зеленими, яскраво-зеленими і навіть зелено-фіолетовими. Різняться між собою листочки різних сортів базиліка не тільки кольором, але і також формою: у одного вони плоскі, у другого - з витонченим різьбленим краєм, ну а в третіх взагалі гофровані. Листя можуть бути дрібними або великими, широкими або вузькими, але саме через їх прекрасний аромат і вирощують базилік.

разновидности базилика


Квітнути базилік починає в кінці липня, на початку серпня. До цього моменту в його листі накопичується велика кількість ефірного масла, завдяки чому вони стають ще ароматні. Це як раз і є найсприятливіший період для збору врожаю базиліка.

Багато городників думають, що вирощувати базилік варто тільки через ароматність його листочків, але це зовсім не так - є і інша причина. Під час цвітіння базиліка, його маленькі, білі квіточки залучать в Ваш сад велику кількість комах-запилювачів, а прекрасний аромат відлякує багатьох комах-шкідників

Посадка базиліка

Як і більшість пряних трав, базилік любить відкриті сонячні ділянки з родючими водо- і повітропроникною грунтом - саме в такому місці його і слід садити. На важких і завжди вологих ґрунтах культура розвивається вкрай погано, хворіє, і в кінцевому підсумку гине. Вибираючи ділянку, де плануєте посадити базилік, врахуйте, що його не можна вирощувати кілька років на одному місці, це може привести до масового захворювання. Повертати базилік на попереднє місце вирощування можна не раніше, ніж через 5 років.

Базилік досить чутливо реагує на зниження температури, практично не виносить заморозків, в зв'язку з цим у відкритий грунт його розсаду можна висаджувати не раніше червня.Для удобрення під культуру вносять по 2 кг компосту, гною або торфу на один метр квадратний.Висаджують розсаду в грунт на відстані між грядками по 30 см, між рослинами відстань залишають 15-20 см. Висаджувати розсаду рекомендується в похмурий день і після висадки обов'язково рясно полити.

Догляд за базиліком

 Головним при догляді за цією прекрасною рослиною - це своєчасний його полив і добриво. Поливати базилік необхідно у міру підсихання грунту, а удобрювати слід 1 раз на місяць, використовуючи при цьому азотні добрива, які стимулюють приріст зеленої маси культури. Перша підгодівля базиліка проводиться через 12 днів після висадки розсади в грунт. Для удобрення грунту візьміть 12 л води розчиніть в ній 2 столових ложки нітрофоски, приблизна витрата отриманого розчину 3-4 літри на 1м.

 

Важливо: Не варто забувати, що базилік дуже теплолюбива рослина, тому молоді незміцнілі рослини перші 2 тижні після посадки слід накривати плівкою або агроволокном

 

Слідуючи цій статті Ви змогли переконатися, що вирощувати базилік це не настільки складно, як може здатися на перший погляд, а плюсів в його вирощуванні значно більше.

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: