Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 21-00
  Сб-Нед - 9-00 до 17-00
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Весняні добрива для саду та городу

18 | 04 2020

Навесні після сезону холодів все дачники займаються обрізкою дерев та кущів, висівають насіння в грунт, займаються розсадою овочів і пряних трав. Крім цих необхідних робіт особливо важливо не забути і правильно внести добрива і мінеральні підгодівлі.

Ви запитаєте: «навіщо вносити добрива, якщо і так все росте?». Земля навесні не славиться достатком поживних речовин, і часто буває, що свідомо вдалі сорти або правильна агротехніка не дозволяють отримати урожай в бажаному кількості. Втрати врожаю можуть бути викликані браком макро- і мікроелементів в грунті, а для яких культур, які саме і скільки їх вносити - Ви сьогодні дізнаєтеся з нашої статті.

Загальні принципи внесення добрив

Як зрозуміти: які добрива вносити? Перш, ніж приступити до підживлення, розберемо: яку роль відіграє кожен елемент в зростанні рослин:

 • Добрива на основі азоту підвищують якість і стимулюють розвиток зеленої маси, наприклад у капусти або салатного листа.
 • Фосфорні добрива відповідають за об'ємність плодів і загальна кількість отриманого врожаю. Особливо актуальні для гороху, суниці і зернових.
 • Калійні добавки надають коріння сили і імунітет до хвороб. Корисні для коренеплодів за типом буряка, моркви і т.д

Залежно від вегетативної фази норма споживання поживних речовин може відрізнятися. Для зручності покупця на упаковках з добривами виробники вказують значення N (азоту), P (фосфору) і K (калію).

Навесні серед агрономів особливо популярні добрива комплексного типу. Органіку навесні використовувати не варто, так як рослини не зможуть її засвоїти повною мірою. Органічні добрива приносять очікуваний ефект, коли вже перепрілий при певних умовах.

Навесні особливо актуальні саме калійні добрива, оскільки важливо подбати про міцну кореневу систему рослин з ранніх етапів росту. Після цього вже можна вносити і фосфор, щоб зелена маса була красивою здорової. З азотом все трохи складніше: якщо норма внесення для рослини буде перевищена - листя потемніють, стануть надмірно великими і вживати, або продавати їх буде не можна.

Які добрива не можна застосовувати навесні?

 1. На першому місці стоїть не перепрілий гній. Гній в свіжому вигляді вносити не можна, з огляду на те, що в ньому не особливо багато користі, але багато насіння бур'янів. Від бур'янів потім важко позбутися, на додачу вони заберуть з грунту поживні елементи.
 2. Від весняного застосування селітри утворюється лужне середовище. Якщо в грунті переважає зідЕржанов сольових домішок - це призведе до поганих наслідків.
 3. Прострочене добриво. Якщо Ви купите комплексне добриво в заводській упаковці, у якого вийшов термін придатності - особливо шкоди рослині ви не завдаветі, але добриво не зробить ніякого позитивного ефекту.

Чим підгодувати овочі навесні

Картопля

Якщо грунт живильний - лунковим способом внесіть сульфат амонію (2 кг) + компост (2 кг) + суперфосфат (1.5 кг) + препарати на основі калію (1.5 кг). 

Якщо земля неродючий: компост 5 кг + суперфосфат 3 кг + сульфат амонію 3 кг + калієвий препарат 2.5 кг.

купити добрива для картоплі в інтернет - магазині sad-ogorod.in.ua з гарантією оригінальності і правильного зберігання. 

Томати

Для помідор грунт повинен бути заготовлений з осені або на початку березня. Для підгодівлі підійдуть комплексні добрива і суперфосфат.

Мінеральні добавки вносимо 1 раз в 14 днів.

Огірки

Високу ефективність для цієї культури проявили теплі грядки з наповнювачем у вигляді перегною, землі та соломи. Починаючи перепрівати з верхнього шару, коріння огірків отримають бажаний тепловий ефект.

З цієї картинці ви легко визначте: чого саме не вистачає огіркам:

Капуста

Для капусти азот - дуже важливий. Якщо з моменту висадки в землю розсаду вже пройшло 10 діб - підгодуйте її сечовиною, але не більше 10 г на 1 м.кв. Через 22 дня додаємо розчин суперфосфату (15 г / 10 л для білокачанної капусти). Якщо капуста цвітна - збільште дозу в 2 рази.

Таблиця підгодівлі для овочів:

 

Підживлення і добрива для дерев, кущів, квітів і газону

Дерева

Весняна підгодівля деревах дуже важлива, оскільки після зими вони ослабли і особливо потребують додаткового харчування.

Підгодовуємо коріння дерев сечовиною, пташиним послідом або селітрою (аміачної). В цілому вигляді їх використовувати не можна - розбавляємо в 20 разів водою. На 1 м2 в області біля стовбура витрачається 200 м Серед підгодівлі позакореневого типу, карбамід (сечовина) також підійде. Готуємо концентрований розчин 0,3% (яблуня), 0,1 ... 0,2% (грушеве дерево), 0,5 або 0,6% для слив, абрикоса, вишень та інших дерев сімейства кісточкових.

Плодові дерева підгодовуйте, поки нирки ще не набрякли: розсипаємо в пристовбурних колі суперфосфат, змішаний із землею. Після того, як земля прогріється - вносимо перегній з деревною золою. Ближче до 20-му травня, вносити калій (це поліпшить смак фруктів).

Кущі 

Азотні добрива для агрусу, малини і смородини на початку весни актуальні тільки, якщо не вносили минулої осені якусь органіку. Тут Вам знадобиться або амонію сульфат (45 грам), або селітра аміачна (30 грам). Дозування наведені з урахуванням площі в 1 м2. Добрива більш ефективні, коли додаються в пухкий грунт.

Для малини підгодівля важливіша за всі інші чагарників. Для цього використовуйте компост, прорихліть землю, замульчируйте землю торфом зверху, а поверх - обприскуйте розчином брому з цинком.

З мінеральних добрив відмінно підходить серія HELP ROST:

Якщо помітили, що з моменту посадки кущів агрусу або смородини пройшов всього 1 рік і почали жовтіти листя - в 10-літровому відрі розведіть 12 ... 15 грам селітри. Для кожного куща потрібно по половині відра такого розчину.

В кінці травня - початку червня агрусу допоможуть обприскування 1 чи 2-процентним розчином суперфосфату або калію (сірчанокислого), або ж борна кислота з концентрацією 0,01%. 

В цей же час зміцнити стан смородини можна розчином перманганату калію (8 г / 10 л), 3 грами борної кислоти або 35 г мідного купоросу для обприскування. 

Коротка замітка, щоб було простіше запам'ятати: «смородині навесні потрібно фосфор, а агрусу - калієві добавки»

Троянди

У фазі цвітіння і в момент розвитку прекрасно підійде органіка у вигляді пташиного посліду. Тут дуже важливо не перестаратися з дозуванням, інакше коріння отримають опіки. Рекомендована концентрація для троянд 1:20 (для свіжого) 1:10 (для перепревшего). Настій має настоятися протягом 5 діб, після чого повторно розбавляємо його водою 1: 3.

Коров'ячий гній також можна використовувати (1:10), настояти 7 днів і знову розвести 1: 2. Первісна підгодівля краще діє в теплу погоду, троянди в холоди погано вбирають поживні елементи.

У травні трояндам допоможуть мінеральні склади на основі калію і фосфору. Для прикладу можете розвести на 10 л води суперфосфат і калію сульфат в кількості 10г.

Квіти: правильна підгодівля

Підживлення буде найбільш ефективна, якщо вносити речовини по пухкої і мульчувати землі. Для квітника застосуємо мінеральні комплексні добрива

Щоб Вам було легше орієнтуватися, все підгодівлі представлені в табличній формі:

Газон

Навесні газону найбільше необхідний азот. Найкраще добриво для газону - нітроамофоска. Маючи гранульовану структуру, вона містить в собі всі необхідні газону мікроелементи.

На газон площею в 1 кв.м потрібно близько 30 г засобу. Розподілити можете вручну або спеціальним пристроєм:

Після просіювання - рясно полийте газон водою.

Поради початківцям по внесенню добрив

Щоб не допускати помилок, агрономи раджу користуватися 3-ма методами внесення тих чи інших підгодівлі. У кожному з них є свої плюси і недоліки:

 1. Перша підгодівля проходить по сніжному тане покрову. Шляхом розсипання добрив по поверхні, обробляти землю восени не доведеться. Метод досить спірне і недостатньо ефективний, особливо в сніжну зиму, після якої частина поживних речовин змиваються з відлигою. Єдиний плюс: легкість і простота внесення.
 2. Наступна підгодівля проводиться в процесі підготовки насіння перед посівами, або в ході посівної, якщо іншого варіанту немає. Методика добре себе зарекомендувала, оскільки рослини в достатній кількості отримують всі поживні мікроелементи. Після внесення удобреній- прикрийте їх землею.
 3. Досить складний метод, сильно залежить від правильності і дотримання точного дозування. Добрива вносяться в момент посадки рослини. Спосіб актуальний тільки в тому випадку, якщо є спеціалізована техніка, інакше - занадто трудомісткий.

 

Використовуйте мінеральні добрива і насолоджуйтеся здоровим врожаєм:

 

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 21-00
Сб-Нед - 9-00 до 17-00
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: