Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Догляд за смородиною навесні

20 | 03 2017

Якщо Ви знаєте, як правильно доглядати за смородиною в весняний період, тоді влітку зможете зібрати відмінний врожай дуже корисних і смачних ягід. Не залежно від сорту смородина вимагає, щоб їй приділили час після довгої і холодної зими. Багато дачників упускають цей момент. Ягідні чагарники, звичайно ж можуть рости і самостійно, але без належного догляду кількість врожаю і якість ягід з кожним роком буде погіршуватися.


З настанням весни, ще до появи бруньок необхідно вже починати піклуватися про смородину. Землю навколо кущів потрібно очистити граблями від листя, сміття і торішньої мульчі, так як під нею можуть знаходитися різні шкідники і їх личинки. Грунт в пристовбурних кіл необхідно розпушити і видалити перші бур'яни. Для утримування і збереження вологи пристовбурні кола мульчують агроволокном, перегноєм, скошеною травою, компостом. Такий прийом дозволить позбавитися від частих поливів, розпушування грунту і більшої кількості бур'янів. Обрізку смородини проводять навесні або восени. Головним при обрізці куща повинен залишатися принцип - не нашкодити рослині. Навесні кущі смородини обрізають до початку процесу сокоруху. В іншому випадку, санітарна обрізка куща перетворитися в - травмування. Під час обрізки уважно огляньте кущ і за допомогою секатора видаліть всі підгнилі, слабкі і вимерлі пагони. Формуйте кущ правильно з урахуванням особливостей сорту смородини.
Для того щоб захистити смородину навесні від шкідників проводять профілактику. Найголовнішим шкідником вражаючим смородину є бруньковий кліщ. Під час обрізки куща зверніть увагу на пухкі, роздуті бруньки, які на вигляд нагадують горошину. Саме в таких нирках зимують шкідники і з появою перших теплих сонячних променів починають активно розмножуватися. Хорошим народним профілактичним засобом для боротьби з шкідниками залишається обробка смородини окропом. Тільки проводити таку профілактику можна тільки до початку набухання і розпускання бруньок. Для такої процедури Вам буде потрібно лійка з душовою насадкою і окроп. Залийте окроп в лійку і рівномірно ошпарьте повністю весь кущ. Така обробка допоможе Вам позбутися від брунькового кліща, смородинової златки, а також це буде відмінною профілактикою проти грибкових і вірусних захворювань. Крім опіку для боротьби зі шкідниками та інфекціями використовують різні трав'яні настої і відвари, наприклад: настій з кульбаб, відвар цибулиння, тютюн з золою, часниковий настій, розчин гірчичного порошку і соди. Адже практично всі дачники намагаються не використовувати на своїй ділянці хімію, але якщо кущі смородини дуже сильно вражені, то тільки народні засоби вам не допоможуть. В такому разі скористайтеся фунгіцидними препаратами, такими як Неорон, Кінмікс, Топаз, Актеллік і ін. Підживлення смородини починають виробляти на другий третій рік після висадки, в залежності від стану рослини. У весняний період під кущі смородини вносять добрива містять азот, що сприяє гарному, активному росту і розвитку рослини.
Першу підгодівлю проводять в період початку розпускання бруньок, на відро води 30 грам аміачної селітри, такий розчин виливаємо прямо під кущ. Другу підгодівлю проводять в період зав'язування ягід. Тут вже вносяться і мінеральні добрива, які містять калій і фосфор. Наступні підживлення проводять вже після збору врожаю. Деякі дуже досвідчені садівники вдаються до маленьких хитрощів для того щоб поліпшити свій майбутній врожай.
• У період цвітіння смородини необхідно взяти 0,5 чайної ложки борної кислоти і розвести в 10л теплої води і таким розчином обприскувати кущ, цей прийом збільшує ріст пагонів і збільшить Ваш врожай в 2-3 рази. • У момент появи зав'язі приготуйте розчин: 50 гр сечовини, 150 гр суперфосфату на 10 л води. Обприскуйте кущі смородини цим розчином і цим ви зміцните пагони і поліпшите смакові якості ягід.   Бажаємо вам гарного врожаю! 

 

 

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: