Вгору
  • Графік роботи:
    Пн-Пт 8-00 до 21-00
    Сб-Нед - 9-00 до 17-00
  • Ми знаходимося за адресою:
    м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
  • Телефонуйте нам за телефонами:

Причини розтріскування капусти

18 | 02 2017

Капуста - овоч з класу хрестоцвітних і відноситься до холодостійких видів культур. Існує три види сортів стиглості капусти: ранній, середній і пізній. Зазвичай при вирощуванні капусти використовують всі три сорти. Садять капусту розсадним способом. Після багато стикаються з таким не дуже приємним явищем як тріщини, які з'являються в кінці періоду дозрівання. Так чому ж розтріскуються качани капусти, ми і спробуєммо розібратися в даній статті.Найчастіше така неприємність відбувається з капустою середніх і ранніх сортів і найрідше з капустою пізніх сортів.
Розтріскування капусти відбувається в період дозрівання качанів - в момент, коли вони налилися, але до кінця ще не дозріли. Капусту ранніх сортів не можна довго тримати на грядках. Для того вона і є рання, щоб її відразу зібрати і з'їсти. В іншому випадку ця не посухостійка і вибаглива культура починає вередувати.  Поливати капусту потрібно досить часто, приблизно через кожні 2-3 дні, а в сильну спеку і через день. Але часто буває, що у нас немає часу або здається, що пройшов хороший дощ - калюжі стоять, але насправді цей дощ промочив грунт всього на сантиметрів 5, а ми вже розслабилися і не стали поливати нашу капусту.

Ось саме такі випадки і грають з нами в злий жарт. Капуста, яка звикла до цього отримувати достатню кількість вологи, раптом недоотримавши її, призупиняє період вегетації і починає перехід на зимівлю. В наслідок чого, верхні листи стають досить щільними, як би створюючи собі одяг для укриття від заморозків. І в цей момент з'являємося ми зі своїм поливом. Після поливу внутрішні листи починають знову зростати, а ось верхні вже не можуть рости ось і головна причина розтріскування капусти.  

Як уникнути розтріскування капусти:


• Часто і регулярно поливаємо капусту - привчаючи її до режиму і достатній кількості вологи. •

Постійно контролюємо вологість грунту. Беремо грудку землі з глибини 10 сантиметрів і стискаємо в кулак, якщо грудка не тримається, то це означає що необхідно поливати.

• Не перестарайтеся з азотними добривами. Вносити добрива варто тільки в період наливу і зростання качанів капусти.


• Після того як качани сформувалися, але ви хотіли б їх ще трохи потримати на грядці для дозрівання, необхідно взяти качан двома руками і повернути на 50 градусів в одну, а потім в іншу сторону і трохи підняти. Таким чином Ви зменшите кількість маленьких корінців які постачає рослині воду і Ваша капуста не потріскається. Так само це можна зробити за допомогою лопати, поглибивши її на 20 см в землю з двох сторін рослини.

 • Підбирайте сорти і гібриди капусти, які характеризуються стійкістю до розтріскування.


• Вчасно збирайте урожай.

• Якщо на ділянці помітили один тріснутий качан, то необхідно якомога швидше зібрати весь урожай капусти даного сорту.

Любіть свій город, не шкодуйте на нього часу і він обов'язково відплатить вам за це високим врожаєм!

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 21-00
Сб-Нед - 9-00 до 17-00
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: