Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Підживлення картоплі

19 | 04 2016

Картопля - це найважливіша продовольча культура, яка відрізняється підвищеною вимогою до елементів живлення. Росте вона дуже швидко і на розвиток картоплин витрачає дуже багато поживних речовин, тому і потребує обов'язкової підгодівлі. Існує багато різних способів підживлення цієї культури. Як же вибрати найкраще добриво для посадки картоплі. 

Картоплю підгодовують в будь-який період зростання - це восени під час підготовки грунту до посадки, навесні при самій посадці, а також під час вегетації.

Літнє підживлення - це досить трудомісткий процес, так як препарат потрібно внести в грунт, а бадилля значно ускладнює роботу.  

 

 

При осінній підгодівлі виходить занадто велика витрата добрив, адже доводиться розсипати добриво суцільно.

Найоптимальнішим варіантом є підживлення при посадці картоплі в лунку. Добриво безпосередньо потрапляє за призначенням. Витрата істотно зменшується. На самому початку росту бульби отримують всі необхідні мікроелементи для розвитку і зростання.

Для підгодівлі картоплі використовують органічні добрива і мінеральні, ці два види добрив можна поєднувати між собою. 

З органіки навесні використовують компост, добриво Флорекс, перепрілий гній, торішнє листя і солому. 

З мінеральних добрив для підживлення підходять:

 • нітрофоска,
 • суперфосфат,
 • кісткове борошно.

Найдоступніший вид органічних добрив - це гній і компост. Гній потрібно використовувати розсипчастий і добре перепрілий.

Важливо: Перегній і компост перед внесення обов'язково пересівати, щоб позбавиться від личинок різних шкідників.

На одну лунку вносять повну прігорщу добрива. Також картоплю можна підгодовувати сухим листям і соломою. Для цього лунки роблять глибше, заповнюють листям або соломою, а поверх листя розміщують бульби. Такий вид підгодівлі рекомендують вносити для пізніх сортів картоплі, адже листя розкладаються досить таки довго. Ефект листя і солома дають менший ніж гній, тому цей спосіб стане в нагоді Вам як запасний варіант, якщо більше немає ніякої органіки. 

Практичніше за все удобрювати лунки Флорекс - це гранульований пташиний послід. На одну лунку досить 1 -2 ст. л. Препарату. Результат від цього добрива такий же, як від гною - бульби в'яжуться інтенсивно, а кущі стають темно-зеленими, пишними.
Мінеральні підживлення картоплі найбільш ефективні разом з органічними добривами.

Під ранній сорт картоплі використовують нітрофоску, так як вона швидко розчиняється. Для пізньої картоплі разом з органічними добривами можна насипати 1 ст. л. Суперфосфату, він розчиняється повільніше, ніж забезпечить бульби харчуванням тривалий час.

Краще сполучення добрив - це внесення в лунку компостну - перегнійної суміші разом з суперфосфатом і нітрофоскою. У цьому випадку Ваші витрати мінімальні, а урожай приємно Вас здивує. 

 

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: