Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Особливості вирощування цибулі - порею.

19 | 05 2017

Лук-порей дуже багатий вітамінами і калієм цілющий дієтичний продукт з високою харчовою цінністю, який відмінно впливає на функціонування печінки, допомагає при перевтомі, ожирінні, сечокам'яної хвороби, атеросклерозі, ревматизмі.Лук - порей культура холодостійка, а заморозки не переносить тільки на ранніх етапах росту. Дорослим рослинам не страшні зниження температури навіть до - 5 -7˚С.Лук-порей це дворічна рослина, яке в перший рік нарощує потужну кореневу і надземну масу, а на другий формує насіння.Особливості вирощування та використання залежать, в тому числі, і від терміну вегетації кожного сорту:


Ранньостиглі сорти - період дозрівання становить 130-150 днів, а перший врожай можна отримати вже в липні. Такий лук зберігається значно гірше, але відрізняється прекрасною продуктивністю і формує соковиту м'ясисту зелень;

 • Середньостиглі сорти - дозрівають за 160-170 днів, встигають до початку осені. Добре підходять для зимового зберігання;
 • Пізньостиглі сорти - найбільш холодостійкі, дозрівають приблизно за 200-210 днів, збирати врожай починають з середини вересня, добре зберігаються в свіжому вигляді


Кращими попередниками для порею є: капустяні, бобові та пасльонові культури. Порей дуже вимогливий до грунту, а хороший врожай дає на багатих органікою, пухких, нейтральних грунтах з глибоким заляганням грунтових вод. Кислі грунти цибулі-порею не підходять. Для поліпшення поживного режиму і фізичних властивостей грунту з осені на грядку вносять перепрілий органіку - компост або перегній з розрахунком 15 кг / м.кв. Для цибулі-порею неприпустимо затінення, тому висаджують його на добре освітлених ділянках і не садять поруч з ним сильнорослі культури.

Способи посадки


Розсадний спосіб.  Терміни для посіву вибирають в залежності від сорту порею: пізні починають сіяти в кінці лютого, ранні сорти - в середині березня. Насіння порею краще висівати відразу в окремі стаканчики, які на 2/3 висоти наповнюють пухким, вологоємним і повітропроникним субстратом. Куплені насіння рідко потребують додаткової обробки, а самостійно зібраний посівний матеріал з метою знезараження замочують на 20-30 хв в підігрітою до 50˚С воді, а потім охолоджують в холодній.Після посіву ємності накривають поліетиленовою плівкою, яку слід відкривати кожні 2 дні на 15-20 хвилин. До появи сходів температуру бажано не опускати нижче 20-22 градусів. З появою паростків, рослині необхідно забезпечити 10-12-годинний світловий день.У перший тиждень підтримують денну температуру на рівні 15-17˚ С, нічну - близько 10-12˚С, в подальшому - 17-20˚С днем ​​і 10-14˚С вночі.Основний догляд за розсадою передбачає помірні і своєчасні поливи теплою водою, провітрювання приміщення і підсипання субстрату в стаканчики в міру зростання сіянців.

В кінці квітня, приблизно через 50-60 днів після появи сходів можна приступати до висадки розсади в грунт. Для цього на грядках нарізаємо борозенки або робимо лунки глибиною приблизно 12-15 см, зволожуємо їх і заправляємо сумішшю перепрілої органіки, золи та комплексних добрив. При посадці рослина заглиблюють до половини лунки, а вже у міру зростання регулярно підсипають грунт до стебла. Таким чином, Ви створюєте сприятливі умови для формування високого і потовщеного стебла з соковитою м'якоттю. Оптимальна схема посадки для даної культури: ширина міжрядь близько 25-30 см, відстань між рослинами в рядку 10-15 см.

Вирощування цибулі-порею розсадним способом дозволить отримати повноцінний врожай вже у вересні поточного року.

 • безрассадного спосіб. Цей спосіб вирощування допускається для ранньостиглих сортів, в південних регіонах або для пізніх сортів при вирощуванні в теплицях.У відкритий грунт посів насіння проводиться у другій половині квітня, а грядки накриваються агроволокном або поліетиленовою плівкою. Якщо рослини не встигли досягти технічної стиглості, то їх можна пересадити з грядки в ящики і доростити в теплі.  

Подзимний посів. До Підзимовий посів приступають в кінці листопада. Сухі насіння викладають на дно виритої канавки глибиною приблизно 12 см, присипають шаром грунту і накривають мульчею. Вирощування цибулю-порей на своїй ділянці не так вже й важко, як може здатися на самому початку. Всі Ваші зусилля сповна окупляться, якщо Ви будете дотримуватися рекомендацій. Багатого Вам, врожаю! 

 

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: