Вгору
  • Графік роботи:
    Пн-Пт 8-00 до 21-00
    Сб-Нед - 9-00 до 17-00
  • Ми знаходимося за адресою:
    м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
  • Телефонуйте нам за телефонами:

Кури на вільному вигулулі. Мій досвід 150 днів

27 | 01 2019

Любов до вирощування винограду спонукала sad-ogorod.in.ua провести експеримент з вирощуванням курей на вільному вигулі, а також отриманням яєць. У даній статті ми розповімо про власний досвід використання сучасних технологій, конструкції курячого трактора і користь такого методу вирощування птиці. А головне, як приділяти курям лише 1 годину в тиждень і отримувати задоволення від улюбленої справи.

Всій історії передує тривале вивчення профільної літератури і збір інформації. Як відступ, скажемо, що на практиці багато не застосовується, не відповідає дійсності або покликане істотно ускладнити життя фермерам.

Курячий трактор

Насамперед був сконструйований курячий трактор, який представляє собою три сідала, жердини для ночівлі та закритий кормовий відсік, щоб не привертати увагу горобців і інших диких птахів. Каркас курячого будиночка зроблений з збитих між собою дощок, а обшитий ОСБ панеллю.

Для здешевлення і зменшення трудовитрат можна використовувати тільки затінюючу сітку. Верхня частина може бути закрита як поліетиленовою плівкою, так і будь-яким видом панелей. Але для кращої продувності конструкції і зниження температури в літній період радимо використовувати вольєрну сітку і для стелі трактора. Вона здатна добре захистити від дощу і вітру. На цьому підготовчі роботи були завершені, далі йшла покупка курей.

876

Породи курей

Часто фермери не знають назву породи птахів, яких вирощують і не надають цьому значення. Хоча існує їх класифікація за призначенням:

· Яєчні;

· М'ясні;

· М'ясо-яєчні;

· Кроси - є результатом схрещування півнів і курок різних видів на фабриках. Бувають яєчні, м'ясні та м'ясо-яєчні гібриди, які поступово втрачають продуктивність і не підходять для розведення.

777

Кожна з порід має як переваги, так і недоліки, а також специфіку вирощування.

Яєчні породи мають невелику вагу, але раніше за інших починають відкладати яйця, які за своїми розмірами перевершують інші види. Якщо метою вирощування курей є отримання м'яса, то варто вибрати м'ясні породи, які відрізняються великою вагою. А тим, хто хоче отримати смачне м'ясо і збирати домашні яйця, можна сміливо купувати м'ясо-яєчні породи.

Ми купили на фабриці 12 курей породи Хайсекс Браун. Доставлені кури були не в дуже пріглядном вигляді, здавалося, що вони не переживуть ніч в нових умовах. Вони відносяться до виду яєчних кросів з міцною статурою і невеликим розміром. Кури цієї породи добре уживаються з іншими представниками домашніх птахів. А також добре реагують на різні температури і вологість. Кілька фактів про Хайсекс Браун в цифрах:

· Вага - 2,5 - іноді 3 кг;

· Дозрівання на 20 тижні;

· Яйця - за рік приблизно 363 шт;

· Маса яєць - від 70гр.

 

Вільний вигул

Для вільного вигулу було виділено 10 соток землі, обгороженої з трьох сторін садовою сіткою рабиця висотою 1,5 м. А з четвертого боку огорожа була споруджена з затінюючої сітки 45% висотою 2м. В процесі експлуатації саме цей варіант виявився найбільш простим і зручним.

 

Важливо: Життя курей не контролювалася фермерами, ніхто не витрачав час на закривання їх в тракторі ввечері і відкривання вранці.

 

555

Слід зазначити, як результат вирощування курей вплинув на виноградник. Кожну гроно ми завжди поміщаємо в окремий мішечок, який захищає його від палючого сонця і горобців. А кури не зазіхали на врожай винограду завдяки огорожі з сітки для пташників.

На фотографіях ви можете побачити чорне агроволокно на землі. Таким чином, я зменшую зростання трави на ділянці влітку і восени, взимку використовую його для укриття винограду.

Хочу зазначити, що дача не постійне місце проживання в літній час, і я мав можливість провідувати вихованців 1 раз в 7 днів. Щоб забезпечити безперебійне живлення птиці, в самому низу курячого трактора були встановлені відсіки для їжі і води.

На тиждень моєї відсутності я засипав 10 кг комбікорму на початковому етапі, щоб кури швидко набули більш живий вигляд і набралися сил. Пізніше для годування використовувалося виключно зерно, благо мені дістався дивовижний подарунок у 100 кг. Думаю, у читача виникне питання, як бути з ситуацією, коли годівниці спустошуються швидше, ніж я приїжджав на ділянку. Відповім, що величезним плюсом вільного вигулу є безмежний доступ птиці до природних ресурсів виноградника - трава, комахи. Вода також завжди залишалася з запасом.

Щотижневим ритуалом було зміщення курячого трактора на 3-4 метра на свіжий шматок землі. Протягом 7 днів кури витоптували і викльовували траву, а також добре удобрювали місце стоянки. Завдяки відсутності дна, курячий будиночок не потрібно чистити від посліду, він потрапляє прямо в якості добрива на міжряддя виноградника.

куры на свободном выгуле

Результат експерименту

Щотижня я збирав яйця і порівнював з кількістю, отриманим від традиційного методу вирощування курей моїми бабусями, на який витрачається не менше 1 години щодня. 

Завдяки конструкції курячого трактора і сідал, не було протухлих яєць. В кінці сезону ми отримали м'ясо без жиру. Можу зробити висновок, що це пов'язано з рухомим способом життя птиці. Планувалося вирощування курей до кінця грудня, але можливостей поїздок на дачу стало менше, тому експеримент тривав до жовтня.

 

На закінчення я можу зробити висновок, що вирощування курей може бути приємним і не трудомістким процесом. Слідкуйте за нашими статтями, де ми розповімо про вирощування качок і гусей на дачі.

 

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 21-00
Сб-Нед - 9-00 до 17-00
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: