Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Коли удобрювати малину

21 | 07 2018

Малина, як і будь-яка інша ягода, дає високий урожай тільки на добре удобрених, родючих ґрунтах. Щоб створити культуру сприятливі умови слід не тільки підібрати необхідні органічні і мінеральні добрива, а й вчасно і правильно їх внести.

Зазвичай вважається, що підгодівлі необхідно вносити навесні і восени, причому щорічно, це дійсно так. Але для правильного визначення, які саме поживні елементи необхідні кущах малини в даний момент, слід звернути увагу на зовнішній вигляд рослини.

Недолік добрива відбивається не тільки на врожайності, а й стан куща малини:

 

Ознаки нестачі добрив:

 • Облямівка і бурі плями на листі говорять нам про брак калію (загрожує вимерзанням рослини в зимовий період);


 • Велика кількість молодих пагонів і Темна листя свідчать про надлишок азоту, і навпаки, відсутній ріст листя - про його нестачі (в обох випадках обсипаються ягоди і знижується врожайність).

 • Мінімум нових пагонів і дрібна листя - означає брак фосфору;

 • жовтизна листя, що виявляється не по сезону, свідчить про нестачу заліза і магнію.
   

Весняне внесення добрив

У весняний період під малину, вносять мінеральні, наприклад:

 1. Суперфосфат або фосфорну борошно (при перекопуванні, закладаючи глибше);
 2. Калійну селітру;
 3. сечовину.


Важливо: з азотними добавками краще не старатися, особливо, якщо восени була внесена органіка

Осіння підгодівля

Провести підгодівлю восени особливо важливо, щоб поповнити витрачені живильні речовини за час плодоносіння і закласти основу під майбутній урожай.

Найчастіше в цей час вносять органічні добрива. Вони добре засвоюються, містять багато мікроелементів і сприяють не тільки майбутньому врожаю, а й підвищенню зимостійкості.

 • Гній. Звичайна норма становить 5-6 кг на метр площі, зайнятої кущами. Внесення здійснюють під перекопування, при цьому вибирають з землі бур'яни і розпушують ґрунт.

 • Перепрілий компост. За своєю дією практично дорівнює гною, а отримати його можна з бур'янів, бадилля, листя і харчових відходів (рослинних, а не білкових). Додатковим ефектом при використанні компосту є ще і знезараження грунту.
 • Торф. Хоча він і містить меншу кількість корисних речовин в порівнянні з першими двома добривами, саме торф значно поліпшує структуру ґрунту.
 • Пташиний послід. Оскільки в нерозведеному вигляді він досить їдкий і може обпалити коріння рослин, свіжий послід розводять водою в концентрації 1 до 15, і рідиною рівномірно поливають землю в малиннику. Сухий послід можна вносити врозтіч.

Один раз в три роки можна при осінній перекопуванні вносити і неперепревшего гній, з розрахунку 5 відер на метр площі, включаючи міжряддя. Такий гній добре зігріває землю, не даючи рослинам замерзнути навіть при сильних морозах. З мінеральних добрив підійдуть для осіннього внесення суміш суперфосфату і деревної золи (в рівних пропорціях), сульфатом калію, суміш сульфатів цинку і марганцю.

Важливо: не можна використовувати восени азотні добрива (вони знижують стійкість рослин до морозів).

Таким чином, вибір, ніж удобрювати малину на зиму, досить широкий. У поєднанні з правильним доглядом підгодівлі чагарнику дозволять отримувати відмінний урожай, не тільки рясний, але і смачний.

Всі необхідні добрива та засоби захисту рослин Ви зможете знайти в нашому інтернет магазині Сад-Город, ціна і якість вас приємно здивують!

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: