Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Які добрива вносять під виноград

13 | 06 2016

Для того щоб виростити здорові і плодоносні кущі винограду необхідно знати, як і коли проводити підгодівлю рослини.

Найкраще виноград плодоносить на живильному грунті, на виснажених грунтах врожайність винограду значно знижується, рослина стає вразливою, погано розвивається.

Особливістю є те що, виноград на різних стадіях росту потребує різних поживних речовинах, тому підгодовувати його тільки мінеральними добривами буде недостатньо для його нормального росту і плодоношення.

Досвідчені садівники довго йшли до того, щоб розібратися які мікроелементи і в який період потрібно вносити, для того щоб отримати хороший урожай.

 

Мінеральні добрива

 • Азотовмісні препарати

Вони сприяють нарощуванню зеленої маси на кущах. Даний компонент рекомендується вносити навесні, на стадії росту пагонів і формування листа. Влітку потреба винограду в азоті рівна нулю, а в кінці сезону він взагалі протипоказаний, оскільки активний ріст пагонів буде заважати одревеснению гілок.

Джерела азоту - аміачна селітра і сечовина.

 • Фосфор

У ньому виноград потребує період цвітіння. Даний мікроелемент сприяє розвитку суцвіть, формуванню зав'язі, дозріванню ягід. Ідеально фосфоро містить добривом для винограду є препарат суперфосфат.

 

 • Калій

Добриво виноградних кущів калієм виробляють восени, він забезпечує рослині швидке дозрівання грон і пагонів. Хлористий калій значно підвищує стійкість рослини до прийдешніх холодів.

 

 •  Мідь

Цей мікроелемент забезпечує засухо і морозостійкість лоз, а також прискорює ріст і розвиток на кущах винограду пагонів.

 • Борна кислота

Її застосовують для прискорення процесу дозрівання винограду і підвищення цукристості ягід. Бор також є чудовим стимулятором проростання пилку. Істотно підвищує плодючість винограду - цинк.

Підживлення винограду це дуже відповідальний процес, адже від цього залежить ост самих кущів і їх плодоношення. Багато садівники запитують, чому ж все таки, краще підгодовувати виноград? Органічними або мінеральними добривами?

Для того щоб успішно виростити цю культуру одних мінеральних компонентів буде недостатньо.

Органічні добрива

В якості органічного добрива можна використовувати:

 • Гній

Добриво винограду гноєм дозволить Вам поліпшити повітрообмін і водопроникність грунту. Гній забезпечує ідеальне середовище для розвитку мікрофлори, яка сприяє засвоєнню необхідних мікроелементів через, кореневу систем. Застосовуючи в якості підгодівлі перепрілий гній, Ви наситите виноградні кущі азотом, фосфором, калієм і іншими корисними мікроелементами.

 • Компост

Як один з варіантів заміни гною є компост. Його готують з різноманітних відходів скошеної трави, тирси, харчових відходів, деревної золи і іншого. Компост не поступається гною за вмістом поживних речовин.

 • Курячий послід

Також популярно і дає ефективний результат добриво винограду курячим послідом. Курячий послід містить всі необхідні для винограду поживні речовини, які до всього іншого дуже легко засвоюються.

Важливо: Концентрованим курячим послідом удобрювати рослина протипоказано.

Тому за 10 днів до застосування його розводять водою. На 4 л води потрібно 1 л посліду, перед самим застосуванням його доводять до об'єму 10 л. Під кожну рослину вносять 0,5 літра отриманого розчину. Курячий послід дає винограду такі речовини як азот, магній, фосфор і калій.

Хлористий калій, який потрібен винограду, досвідчені виноградарі замінюють золою. Зола - це універсальний засіб, яке забезпечує рослину калієм і фосфором. Найпопулярнішою для винограду є зола з лушпиння соняшника. Дану підгодівлю роблять навесні.

Підвищити врожайність винограду допоможе позакореневе підживлення, яку проводять навесні. Листя винограду мають здатність вбирати корисні речовини. Даний вид підгодівлі буде відмінним доповненням до основних годувань. Добриво вносяться через листя дають можливість підвищити стійкість кущів винограду до шкідників і різних хвороб, а також значно підвищити врожайність культури і поліпшити смакові якості ягід. Перше обприскування листя виробляють до моменту появи бутонів, що ще і запобігає їх осипання і забезпечує збільшення зав'язі. Друга підгодівля проводиться після того як вони відцвітуть, і остання підгодівля проводиться на стадії дозрівання ягід.

Дотримуйтеся правил внесення добрив, і Ви зможете виростити здорові виноградні кущі зі смачними і соковитими ягодами.

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: