Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Як виростити хороший врожай баклажанів

06 | 09 2018

Баклажан - теплолюбна культура. Перепади температури, затяжні опади, сильний вітер дуже небезпечні для даної культури. Саме тому виникає чимало проблем при вирощуванні баклажан але, тим не менш, багато дачників навчилися успішно вирощувати таку вибагливу культуру як баклажан і збирати при цьому відмінний урожай.

При вирощуванні розсади баклажан важливо пам'ятати, що дана культура погано переносить пересадку. Якщо під час пікіровки Ви ненавмисно пошкодили корінець рослини, то воно як мінімум на 2 тижні відстане в розвитку від своїх побратимів. Слідуючи з цього найкраще відразу садити насіння в спеціальні ємності, наприклад:

 

Пересаджувати розсаду баклажанів у відкритий грунт слід методом перевалки, це означає дуже акуратно разом з грунтом, щоб не пошкодити дуже ніжні корінці.

Тепла грядка для баклажан

Баклажанів просто необхідно, щоб їх коріння завжди знаходилися в теплі. Під час висадки розсади в грунт, її температура повинна бути не менше + 20 ° С. Саме з цієї причини ми рекомендуємо вирощувати баклажани на теплих грядках, які підготувати слід з осені.

 

Вологий грунт.

Якщо хочете отримати хороший урожай - без мульчування Вам не обійтися. Немає ніякого іншого агротехнічного прийому, який зможе рівномірно розподілити і зберегти вологу. Мульчируйте баклажани чорним агроволокном або мульчирующей плівкою.

 

Полив у вечірній час

Баклажани дуже люблять воду. Якщо Ваша грядка замульчувати, то досить поливати її 1 раз в тиждень. Баклажани, які рас тут незамульчірованимі слід поливати 1 раз на 2 дні.

Виробляти полив слід під корінь, воду використовуйте теплу (оптимальна температура води 20-25 градусів) і бажано у вечірній час. При поливі головне не переусердствувать, баклажани ростуть з надлишком вологи не зав'яже плодів.

 

Вітру - ні, сонцю - так

Для зав'язування плодів баклажана не обходимо багато сонця, але як не дивна він не виносить перегріву і посухи. Також баклажан боїться протягів і вітрів, але і в закритих приміщеннях йому не дуже подобається. Як же все таки досвідчені городники виходять з цього положення?

Баклажани вирощувані в теплиці необхідно провітрювати, не створюючи при цьому сильних протягів.

Для баклажанів зростаючих у відкритому грунті споруджують спеціальні конструкції, що щось на зразок міні-парника - без даху, але закритий з усіх сторін. Також від поривів сильного вітру Ваші рослини прекрасно захистить затінююча сітка.

 

Формування куща

Якщо сорт ваших баклажанів високорослий, то кущ обов'язково потрібно формувати.

Формують кущ так:

Коли рослина досягає висоти 30 см, його верхівку прищипують. Тоді кущ починає видавати бічні пагони, з них залишати потрібно тільки 2 - найсильніших.

Не потрібно Формування куща низькорослим сортам баклажанів., У них обривають тільки гілочки і листя розташовані нижче розвилки на основному стеблі. Після розвилки залишаємо за 2-3 гілки.

Отже, аналізуючи вище згадані поради, ми можемо зробити висновок, що баклажани не принесуть високого врожаю якщо:

 • Температура повітря буде нижче 18 ° С
 • Температура повітря вище 35 ° С
 • При сильному вітрі і протязі
 • При надлишку або нестачі вологи

А ось мульчування баклажанів, спорудження теплої грядки, укривний матеріал навпаки допоможуть Вам зібрати високий врожай цього чудового овочу.

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: