Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 21-00
  Сб-Нед - 9-00 до 17-00
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Як вибрати кавун - рекомендації, картинки і відео

28 | 07 2019

Зміст:

 1. Правила вибору кавуна
 2. Поради покупцям

Кавун є улюбленим частуванням для багатьох. Крім відмінного смаку і привабливого аромату, він володіє і лікувальними властивостями. У даній статті Ви ознайомитеся з правилами вибору кавуна, часом його покупки, навчитеся відрізняти стиглий і безпечний для здоров'я плід від нітратного.

Правила вибору кавуна

Існує безліч факторів, як вибрати кавун стиглий і солодкий, наприклад:

 • Найважливішою зовнішньою ознакою смачного кавуна - є його розмір. Оптимальна вага ягоди повинна бути близько 5-8 кг, не варто купувати плоди аномальних розмірів.
 • Поверхня кавуна не повинна мати надрізів, тріщин і подряпин.
 • Ідеальний розмір плями збоку кавуна - не більше ніж 10 см, має жовтий або помаранчевий відтінок. Якщо пляма збоку - біла, це ознака не природних умов для зростання ягоди, дефіциту тепла.
 • Велика пляма позначає брак світла в період дозрівання. Якщо пляма збоку підгнила, або має сірий відтінок з крапкою по центру - явна ознака введення нітратів.
 • Звук при постукуванні в середині повинен бути дзвінким, а сам кавун при спробі здавлювання - злегка потріскувати. Це явна ознака стиглого кавуна.
 • Плодоніжка обов'язково повинна бути сухою, мати жовтий відтінок. При виборі, якщо помітили відсутність плодоніжки - відмовтеся від такого плоду. Таким чином, продавець хоче «залишити в таємниці» умови вирощування своєї продукції.
 • Яскравий, насичений колір малюнка, чітко виражені смужки.
 • Поверхня кавуна блищить, без нальоту на поверхні.
 • Запах корки має значення: якщо присутній яскраво виражений запах свіжоскошеної трави - кавун не стиглий.

В інтернет-магазині sad-ogorod широкий асортимент засобів захисту рослин, затінюючої сіткитепличної плівки і агроволокна за доступними цінами.

Не купуйте кавуни у продавців, які торгують на узбіччі траси. Баштанні дуже швидко насичуються важкими металами і можуть завдати шкоди здоров'ю. Найбільш безпечне місце для покупки стиглого плода - супермаркети, ринки, криті прилавки.

Календар - не менш важливий фактор в покупці стиглої ягоди. Ранні плоди містять безліч нітратів, стимуляторів росту, кількість яких залежить тільки від чесності продавця. Пізніші кавуни - натуральні і безпечні для здоров'я, тому радимо купувати стиглі ягоди не раніше серпня.

Поради покупцям

Перед тим, як розрізати арбузик або диню - ретельно помийте плід щіткою. Кавун за кімнатної температури краще зберігає корисні властивості, ніж при вживанні його холодним. Для більшої впевненості, залишайте близько 1,5 см м'якоті на кірці - саме там найбільша концентрація нітратів. Здебільшого, м'якоть кавуна володіє рожевим відтінком.

Якщо в продажу Ви помітили 10-кілограмовий плід без кісточок з м'якоттю червоного кольору з фіолетовим відтінком - явна ознака хімічного походження. Ідеально гладка поверхня зрізу також сигналізує про велику концентрацію хімічних добавок.

Щоб нейтралізувати нітрати - перед вживанням кавуна або дині випийте 2 таблетки аскорбінки або півсклянки зеленого чаю.

Є кілька способів, як вибрати кавун і переконатися у відсутності нітратів і сторонніх добавок в домашніх умовах:

1.Розтираємо шматочок кавуна в склянці з водою: якщо хімія присутня, рідина прийме червоний або рожевий відтінок, якщо вода помутніє або стане прозорою - плід не містить хімічних добавок і штучних барвників.

 1. Розріз кавуна також є важливим індикатором: цукрові крупинки на зрізі - хімії немає, якщо зріз глянсовий - присутні хімікати.
 2. Кавун без хімії має білі прожилки, але якщо жили товсті, жовтого кольору - явна ознака хімікатів.

Як відомо, кавун - ягода, яка може бути «чоловічого» і «жіночого» статі. У кавуна дівчинки низ - плоский, а збоку пляма жовтуватого кольору. «Дівчатка» більш подобаються покупцям, оскільки у них менше насіння, смак значно солодше, зовні мають округлу форму. У «хлопчиків» низ більш рельєфний, насіння більше, а смак більш водянистий. Якщо Ви бачите на прилавку в магазині витягнутий плід овальної форми - це хлопчик, а якщо округлий - дівчинка.

Не купуйте вже нарізані кавуни, оскільки ймовірність неправильного зберігання і, як наслідок, інфекцій - занадто висока. Уважно оглядайте поверхню кавуна: слід від голки посередині може свідчити про внесення селітри в недозрілий кавун. Якщо нітрати у великій кількості кавун отримав з грунту - це можна перевірити тільки по м'якоті, розрізавши його. Перенасичений підгодівлею плід має волокнисту структуру м'якоті, а натуральний - зернисту.

Перед придбанням, для більшої впевненості в сумлінності продавця, попросіть сертифікат якості. У ньому повинні бути відомості про територію, де кавун був вирощений, період його збору, відсоток нітратів і т.д.

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 21-00
Сб-Нед - 9-00 до 17-00
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: