Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Як врятувати врожай, якщо затопило город?

10 | 07 2018

Всі дачники радіють дощів, адже вони забезпечують вирощувані культури вологою. Часто очікувати дощ доводиться тижнями, а часто його місячна норма випадає за пару днів. І ось після такого дощу часто наш город може нагадувати Венецію, і можуть з'явитися серйозні проблеми. На ділянці видніється одна бадилля над калюжами, а Ваш квітник розпатланий і пом'ятий, для різних хвороб - це найсприятливіші умови і Ваш урожай під великою загрозою.

Велика частина овочевих культур не виносять надмірного зволоження грунту. «Потоп» зашкодить насінню, вони просто не проросте і згниють в землі, рослини, які вже підросли, від недостачі повітря в грунті починають підгнивати і коренева система починає відмирати.

 

Симптоми перезволоження рослин

Рослини на грядці починають в'янути, сповільнюється їх зростання, листя жовтіє і починають відмирати - це ознака того що грунт перезволожений.

На грунтах з легкої структурою - надлишок вологи швидко йде в нижні шари, а на важких і глинистих ґрунтах це може бути дуже небезпечно.

Як врятувати урожай після проливних опадів 

1.Підживлення. Після сильних опадів поживні речовини, особливо азот - стають недоступними для рослин, так як змиваються глибоко в грунт. Для того щоб не допустити голодування рослин, їх потрібно підгодувати.

Важливо: Якщо ділянку чистий від бур'янів, то робите підгодівлю до прополки ділянки, а якщо на ділянці є бур'яни, то спочатку необхідно від них позбутися.

Підживлення вносимо в розрахунку на 10 м² по 100-120 грам аміачної селітри або нітроамофоски і 70 -80 грам калійних добрив. Також дуже добре підтримує рослина внесення деревної золи - з розрахунку по 3-4 кг на 10м

2.Рихлення і прополка. Якщо перед дощем Ваш ділянку був чистий від бур'янів, то досить просто пройтися сапкою і гарненько розпушити грунт. Якщо ж бур'янів багато, то не варто втрачати час і негайно знищити їх гербіцидами

3. Профілактіка захворювань. Найнебезпечнішим після затоплення городу є поява такого захворювання як фітофтора. Дана хвороба може знищити весь Ваш урожай. Як би ми не старалися, але збудники фітофторозу залишаються в грунті з минулого сезону, і велика кількість вологи і низька температура спонукають їх до життя. Обробляти рослина варто негайно, не чекаючи появи ознак хвороби.  

У природи немає поганої погоди, але всі її капризи необхідно враховувати. Грамотне застосування засобів захисту рослин допоможе вам врятувати Ваш врожай! 

 

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: