Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Як використовувати тирсу в якості добрив

27 | 05 2016

Кожен городник намагається всіма своїми силами підвищити родючість грунту, для того щоб отримувати високий і якісний урожай. До того ж спосіб повинен бути економічним і екологічно безпечним. Прекрасним засобом для харчування і розпушування грунту можуть бути звичайні тирса. Як же використовувати тирсу в якості добрив.

Цей матеріал є прекрасним засобом для удобрення грунту.

Вносити в грунт слід тільки свіжу тирсу, тому що, перепрілими, Ви можете істотно підвищити кислотність грунту. Ну, а якщо все-таки вирішили внести перепрілу тирсу, то необхідно внести ще й вапнякове борошно з метою розкислення грунту.

 

 

 

Важливо: Не рекомендується при удобренні грунту захоплюватися сосновою тирсою, так як хвойні породи дерев містять в своєму складі велику кількість смоли і при цьому дуже повільно розкладаються.

У тирсі міститься велика кількість поживних речовин. Але крім цього користь ще приносить і сам процес перепрівання. При цьому виділяється вуглець, завдяки якому активізуються корисна для рослин мікрофлора. В такому середовищі корисні бактерії починають розмножуватися, і їх кількість збільшується в кілька разів.    

Тирса як добриво по властивості часто порівнюють з верхнім торфом, але за умови обов'язкового розкислення грунту вапном.

Приготувати  добриво з тирси зовсім просто. Вирийте траншею або яму, потім заповніть її свіжими деревними відходами, поверх посипте вапно. Після, як мінімум на рік залишаємо тирсу перегнивати. Отримане добриво рекомендується вносити навесні під перекопування. 

  

Тирса часто використовують як осушуючий матеріал, так як вона відмінно вбирає вологу. Це служить відмінним захистом від весняних паводків. Добре вистилали тирсою міжряддя, після дощу Вам не доведеться тупцювати в грязі на городі.

Соснова тирса захистить Вашу картоплю від колорадських жуків, для цього посипте між рядків картоплі шар соснової тирси. Нагріваючись, тирса виділятиме хімічні речовини і специфічний запах, який відганяє колорадських жуків.   

Ще тирсу застосовують в якості мульчі. Шар тирси завтовшки більше 3 см захистить грунт від вивітрювання вологи. Це зменшить частоту поливу рослин і збільшить їх врожайність. Наприклад, мульчування малини стане чудовим захистом кущів від шкідливих комах і хвороб. Це позбавить Вас від обробок отрутохімікатами, і Ваш урожай буде смачним, а головне екологічно чистим.Так само часто тирсу застосовують, як засіб для розпушування грунту. Цей спосіб допоможе поліпшити структурну будову грунту і його фізичні показники.

Багато садівників застосовують тирсу як один з компонентів для приготування поживної суміші. Для того щоб приготувати таку суміш Вам знадобитися 20% свіжої деревної тирси від усього обсягу добрива, а так само роблять суміш з тирси і компосту для удобрення грунту, 40% органічних компонентів, а все інше торф, пісок, перегній. Щоб прискорити процес перегнивання компостного добрива необхідно застосовувати спеціальні мікробіологічні компоненти, і тоді Ваш компост буде готовий до застосуванню не через 2 роки, а вже через кілька місяців.  

 071

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: