Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Болгарський перець: посадка і догляд

14 | 11 2015

Для отримання розсади, насіння перцю висаджують за кілька місяців до передбачуваної висадки в грунт. У наших кліматичних умовах - це друга декада лютого, якщо передбачається висадка в утеплений грунт, або перша декада березня, якщо розсаду будуть висаджувати у відкритий грунт

Перед посівом насіння слід протравити в розчині марганцівки, потримати кілька годин у теплій воді для прискорення проростання, а можна загорнути насіння у вологу тканину і герметично закривши в якийсь посуді поставити на кілька днів у дуже тепле місце.

 

Так насіння проклюнуться дуже швидко, після чого їх можна висівати в грунт. Схема посіву 2х2 см. Коріння солодкого перцю дуже чутливі до щонайменших механічних впливів, тому перець краще вирощувати без пікіровки.

Оптимальна температура для проростання насіння +20 - 24 С. При такій температурі сходи з'являються на 7-й - 9-й день.

Рослини перцю дуже чутливі до холоду. При температурі +15 +17 С сходи з'являться тільки на 18-й - 20-й день. Після появи сходів, температура повітря не повинна опускатися нижче +14 +16 С вдень і +8 +10 С вночі. Особливо чутливі рослини до змін температури у віці 50-60 днів. Бажана температура повітря не менше 20-23 С вдень і 16-18 С вночі. У фазі формування бутонів, коли розсада має 3-4 справжніх листочки, перець вимагає інтенсивності освітлення.

Важливо: Недостатнє освітлення призводить до пожовтіння листя, ламкості вегетативних органів і опадання зав'язі.

Підживлення перцю

Перець в період вегетації гостро реагує на умови ґрунтового живлення. Підростаючу розсаду раз в 10 днів підгодовують розчином мінеральних добрив.

Так само добре рослини реагують на внесення органічних добрив. Найбільша потреба в азоті проявляється в період початку цвітіння і формування плодів. У калії - від зав'язування плодів до закінчення їх дозрівання. В кальції і магнії рослини потребують протягом всього періоду вегетації.

Щотижня перець підгодовують комплексно-мінеральними і органічними добривами в невеликій концентрації, краще у вигляді водного розчину. У перший раз - через 15 днів після вкорінення розсади. Для цього можна використовувати коров'як, розведений в 10 разів, з додаванням суперфосфату, з розрахунку 20-30г на 10л суспензії. Витрата суміші - 5 л на 1м2 або виробляти підгодівлю препаратами типу «Сударушка», «Плантофол», а так само нітроамофоски і селітрою в рівних пропорціях.

 

Висадка розсади перцю в грунт

Якщо необхідно отримати ранній урожай болгарського перцю - висаджують 65-ти денну розсаду. Схема посадки залежить від способу зрошення.

При вирощуванні перцю на краплинному зрошенні ефективні схеми посадки - 90 + 50х15-20см або 100 + 40х15-20см, а при поливі дощуванням - 70х15-20см, або відстань між рослинами в ряду повинна становити 30-40см, між рядами - 50-60 см.

Посадку проводять при температурі грунту понад 15 С0, розсаду розміром 20-25см висаджують в зволожений грунт на глибину 5-6 см, до цього моменту рослини мають 15-17 листя, при необхідності через кілька днів після висадки проводять підсадку. Висаджувати розсаду краще в похмурі дні або у вечірні години.

Під час висадки розсади в грунт необхідно стежити, щоб коренева шийка залишилася на колишньому рівні, інакше рослини призупинять зростання, це прове-рено багаторічним практичним досвідом.

Небезпечна і надмірно дрібна посадка: частина верхніх коренів, що не забитих в грунт відмирає. Висаджують перець в заздалегідь підготовлені пролиті лунки.

При підготовці грунту до посадки необхідно враховувати те, що перець негативно реагує на свіжий гній, але добре відгукується на внесення компосту.

 

Формування куща

У міру зростання болгарського перцю, рослини формують. Спочатку у перцю розвивається головний стебло, тільки після 10-12 листа з'являються 2-4 бічних втечі. З них необхідно залишити два найсильніших, які в наслідку створять «скелет» рослини, інші пагони прищипують.

Після того, як втечі, що почнуть гілкуватися, в кожному розгалуженні, в якості основного, залишають найбільш розвинений і міцний втечу, другий, більш слабкий, прищипують. Необхідно видалити і перша квітка, інакше рослина затримує свій ріст і розвиток, знижуючи врожайність.

Перець дуже любить вологу, при тривалій посусі без поливу рослини неминуче дадуть мізерний урожай. Коренева система солодкого перцю залягає неглибоко і перегрівається під палючим сонцем. У спеку під +30 С перець може впасти в стогнацию і зупинити зростання. Це характерно для багатьох рослин, так вони економлять вологу і поживні речовини.

При хорошому зволоженні рослини краще переносять високі температури, зростає врожайність, підвищується якість плодів. Рослина краще поливати в ранкові години під корінь, що не рясно, але часто. Нерегулярні поливи в період плодоношення викликають появу тріщин на плодах. Для перцю дуже важливо підтримувати грунт постійно вологим, тому мульчування грунту агроволокном Р-50 для перцю дуже ефективно, це дає додаткові плюси у вигляді збереження вологи

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: