Вгору
 • Графік роботи:
  Пн-Пт 8-00 до 18-00
  Сб 9-00 до 17-00
  Нед - вихiдний
 • Ми знаходимося за адресою:
  м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
 • Телефонуйте нам за телефонами:

Хвороби полуниці і методи боротьби з ними

01 | 08 2016

Полуниця дуже корисна і смачна ягода. Її можна вирощувати не тільки в саду, але і в горщиках на терасах і балконах. Численні корисні властивості полуниці і є основною причиною того що її варто вирощувати на своїй ділянці. Але також варто знати, що полуниця піддається різним захворюванням.

 

Грибкові хвороби полуниці і методи боротьби з ними

 • Сіра гниль

Дана хвороба зустрічається на всіх частинах надземної частини рослини, але найбільше уражаються ягоди і квіти полуниці. Заражена квітка швидко починає темніти і засихає. Зрілі плоди стають м'якими, на них з'являються гнилі плями, покриті оксамитовим нальотом.

Зараження полуниці відбувається в період цвітіння. І починати боротьбу з цим захворюванням в період плодоношення вже занадто пізно.

Для того щоб запобігти захворюванню полуниці сірою гниллю необхідно забезпечити хорошу вентиляцію між рослинами. Важливо і те щоб кількість азотовмісних добрив не перевищувало норму, так як азот сприяє розвитку сірої гнилі. Необхідно також вчасно видаляти заражені листя навесні і заражені ягоди при зборі врожаю. Поливати грядки рекомендують тільки в ранковий час, для того щоб сонце, що сходить своїми променями швидко осушило рослину.

Щоб уникнути застосування пестицидів і зробити профілактику від сірої гнилі, необхідно перед цвітінням полити рослину розчином хвоща і цибулиння. Через 2 тижні після збору врожаю потрібно скосити листя полуниці і обов'язково видалити всю скошену траву. 

Профілактику сірої гнилі здійснюють трьома хімічними обприскуваннями в міру розвитку квітки
Перше обприскування проводять на самому початку цвітіння.

Друге обприскування проводять при повному розквіті і третє вже по закінченню цвітіння. Найкраще проводити обприскування біологічними препаратами, наприклад Polyversum WP, який відмінно захищає полуницю від сірої гнилі.

 • Борошниста роса

Дане захворювання викликане грибком. Найбільше йому піддаються зелені плодові зав'язі і листя полуниці. На нижньому боці листя ви зможете побачити біле мучнистое покриття. Уражені молоді зав'язі і квіти відмирають, а ягоди уражені борошнистою росою втрачають свої смакові властивості.  

Для того щоб запобігти появі борошнистої роси на полуниці необхідно не допускати надмірного ущільнення грунту і появи великої кількості бур'янів, а також зменшити кількість азотних добрив в грунті.

Для боротьби з борошнистою росою полуницю обприскують серосодержащими препаратами в період цвітіння і після збору врожаю.

 • Коренева гниль

Червона коренева гниль полуниці викликана грибком Phytopthora аfragarine. Розмноженню кореневої гнилі сприяє сира, важка і погано прогріта грунт. Навесні і восени грибок розноситься спорами. Уражені корені перестають рости і розвиватися. Уражені даним захворюванням коріння стають значно темніше, ніж здорові. Коренева гниль поширюється досить повільно, тому ознаки цієї хвороби Ви зможете помітити тільки на другий рік життя плантації. Заражені кущі ростуть повільніше, потім листя починає жовтіти і засихати і в нарешті вся рослина гине.

Для того щоб, уникнути зараження полуниці червоною кореневою гниллю рекомендується перед посадкою потримати розсаду в розчині фунгіцидів.

Важливо: Необхідно застосовувати правила сівозміни. Не можна садити полуницю на одне і теж місце протягом 4-5 років.

 • Вертицелліз

Це грибкове захворювання, воно проникає в кореневу систему рослини, через механічно пошкоджені ділянки. Вертиціллез вражає коріння, судинну систему рослини і розетку. Грибок добре розмножується при низькій температурі і високій вологості. Помітні симптоми хвороби в суху і жарку погоду. Починається в'янення рослин з найстарішого листа, яке потім поширюється на всю розетку.


При боротьбі з вертиціллезом важливо вчасно і регулярно видаляти заражені рослини. Строката плямистість листя. Це захворювання вірусного типу. Визначити цей вірус дозволяє тільки біологічний тест. Однією з ознак вірусу є зменшення розміру ягід і зниження врожаю. Одним із заходів профілактики строкатою плямистості є обприскування рослин восени препаратом Ордон.

 • Жовто-коричнева плямистість листя

 Інтенсивність і симптоми цього вірусу залежить від сезону. Найкраще їх видно навесні і восени. У заражених рослин проявляється схильність до дроблення, листяні пластинки стають меншого розміру, а стебла коротші. За листу спостерігаються плями з чітко визначеними краями. 

І на останок нагадаємо, що якщо правильно підібрати препарати перешкоджають поширенню хвороби полуниці, то її можна захистити від багатьох хвороб. І Ви зможете отримувати відмінний урожай з власних грядок протягом декількох років. 

 

Каталог товарiв

Графік роботи:
Пн-Пт 8-00 до 18-00
Сб 9-00 до 17-00
Нед - вихiдний
Ми знаходимося за адресою:
м. Херсон, вул.Нафтовиків 15а
Телефонуйте нам за телефонами: